Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Wystąpienie Doktora Marcina Szydzisza na konferencji we Włoszech

W dniach 21-24 marca 2012 r. pracownik naszego Zakładu doktor Marcin Szydzisz wziął udział w XIII Spotkaniu Śródziemnomorskim, które odbyło się w znanej włoskiej miejscowości turystycznej Montecatini Terme. Konferencja jest organizowana corocznie przez European University Institute. Zrzesza ona najlepszych specjalistów z całego świata, zajmujących się problematyką obszaru Morza Śródziemnego. Doktor Marcin Szydzisz wziął udział w panelu pt. Europa z muzułmanami lub bez muzułmanów - narracje w Europie (Europe with or without Muslims - Narratives of Europe). W jego trakcie wygłosił on referat pt. Tatarzy w Polsce - muzułmanie zasymilowani (The Tatars in Poland - Muslim assimilated). Wystąpienie doktora M. Szydzisza, w którym zwrócił on uwagę między innymi na zróżnicowane podejście w Europie Zachodniej i innych regionach kontynentu do kwestii muzułmanów, wywołało ożywioną dyskusję.
Konferencja we Włoszech była okazją nie tylko do wymiany uwag i wniosków ze specjalistami z całego świata, ale również posłużyła do nawiązania ciekawych kontaktów, które miejmy nadzieję, zaowocują współpracą w przyszłości.

MRM2012