Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Polscy żołnierze w Sahelu - udział PKW w misji EUFOR Tchad/RSA

Polscy żołnierze w Sahelu - udział PKW w misji EUFOR Tchad/RSA

W dniu 28 marca 2017 r. miała miejsce debata na temat udziału Polskiego Kontyngentu Wojskowego w operacji reagowania kryzysowego Unii Europejskiej EUFOR Tchad/RSA oraz Organizacji Narodów Zjednoczonych MINURCAT. W trakcie spotkania pracownik naszego Zakładu - dr Artur Drzewicki przedstawił międzynarodowe tło operacji, ich genezę, sposób organizacji i przebieg. Swoje praktyczne doświadczenia z udziału w misjach, bogato obrazowane zdjęciami i filmami, przedstawił Pan Dominik Lenartowicz, były żołnierz specjalnej Jednostki Wojskowej AGAT oraz uczestnik operacji reagowania kryzysowego ONZ w Libanie (UNIFIL) i Czadzie (MINURCAT) oraz Unii Europejskiej w Czadzie i Republice Środkowej Afryki (EUFOR Tchad/RSA). Debata spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem studentów.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Zakład Polityki Zagranicznej RP i Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej.

plakat_gd8fyl_h8sw34.jpg