Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Oficjalna wizyta kierownictwa Zakładu w Sankt Petersburgu

Oficjalna wizyta kierownictwa Zakładu w Sankt Petersburgu

W dniach 14 – 28 czerwca 2011 r. z wizytą naukowo – badawczą na Wydziale Politologii Sankt - Petersburskiego Uniwersytetu Państwowego przebywał Kierownik Zakładu Polityki Zagranicznej RP – prof. dr hab. Maciej Mróz. Pobyt w Rosji stanowił oficjalną formę wypełniania ogólnouczelnianej umowy zawartej pomiędzy Uniwersytetem Wrocławskim a Sankt – Petersburskim Uniwersytetem Państwowym. Wizyta obejmowała między innymi spotkania z przedstawicielami władz uniwersyteckich i wydziałowych, jak również z tamtejszą kadrą naukową specjalizującą się w problematyce stosunków międzynarodowych. W jej trakcie profesor M. Mróz przeprowadził również seminarium oraz konsultacje dla studentów Wydziału z zakresu problematyki współczesnych relacji polsko – rosyjskich.

Wizyta w Sankt Petersburgu stała się również okazją do spotkania z przedstawicielami Konsulatu Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej oraz działającego w tym mieście Instytutu Polskiego. W trakcie rozmów wymieniono między innymi poglądy na temat zadań stojących przed polskimi placówkami konsularnymi na terenie Federacji Rosyjskiej oraz zasad wspierania polskiej kultury i dość licznej w Sankt Petersburgu i Obwodzie Leningradzkim Polonii.

Petersburg