Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Wykład doktora Szydzisza dla licealistów XIV Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu

W dniu 18 VI 2013 r. doktor Marcin Szydzisz ponownie przybliżył licealistom z XIV Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu zagadnienie konfliktu izraelsko-palestyńskiego. Był to kolejny wykład poświęcony tej problematyce, który został wygłoszony przez pracownika naszego Zakładu. W tym miejscu warto przypomnieć, iż Instytut Studiów Międzynarodowych UWr. od dłuższego czasu posiada bardzo bliskie kontakty z tą z najlepszą w Polsce szkołą średnią. Jej uczniowie uczestniczyli we wrześniu 2012 r. w wykładach prezentowanych w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Jednym z prelegentów był wówczas dr Marcin Szydzisz (zdjęcie poniżej), a jego wystąpienie na temat tzw. Arabskiej Wiosny wzbudziło bardzo duże zainteresowanie licealistów.

dr_-szydzisz_wyklad_licealisci_ct95r6.jpg