Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Dyskusja o Globalnej Gospodarce. XIII Dolnośląskie Forum Polityczno - Gospodarcze w Krzyżowej

W ramach odbywającego się w Krzyżowej XIII Dolnośląskiego Forum Polityczno – Gospodarczego, które miało miejsce w dniach 14-15 listopada 2011 roku, pracownik naszego Zakładu – dr Artur Drzewicki, poprowadził w charakterze moderatora panel poświęcony problematyce „Globalnej Gospodarki”. Tematy dyskusji przeprowadzonej w jego ramach oscylowały nie tylko wokół kwestii kryzysu finansowego, który dotyka obecnie europejską gospodarkę, oraz dynamiki i charakteru procesu globalizacji, ale także zagadnień związanych z prognozowaniem zjawisk gospodarczych i ujmowaniem ich w klasyczne ramy cyklu strategicznego, tak w wymiarze globalnym, jak i narodowym.

W rozmowie panelowej udział wzięli: prof. Witold Orłowski (członek Rady Gospodarczej przy Premierze RP, Specjalny Doradca Komisji Europejskiej ds. Budżetu, Dyrektor Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej), prof. Georg Milbradt (wykładowca na Uniwersytecie Technicznym w Dreźnie, były premier Landu Saksonia), prof. Marian Noga (były Członek Rady Polityki Pieniężnej, wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu), Krzysztof Pietraszkiewicz (Prezes Związku Banków Polskich), prof. Roman Galar (wykładowca Politechniki Wrocławskiej) oraz Tadeusz Krzakowski (Prezydent Legnicy).

Całość obrad XIII Dolnośląskiego Forum Polityczno – Gospodarczego odbywało się w tym roku pod patronatem Prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej.

globalna_gosporadra_xiii_01_t3dgkf.jpg