Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Zakład Polityki Zagranicznej RP na obchodach 30-lecia Wydziału Nauk Społecznych UWr.

W dniu 23 czerwca 2018 roku nasz Zakład czynnie włączył się w obchody 30-lecia Wydziału Nauk Społecznych UWr., aktywnie uczestnicząc w zorganizowanej z tej okazji przez Instytut Studiów Międzynarodowych UWr. konferencji pt.: "Polska- Ukraina - relacje państw średnich w teorii i praktyce".

Konferencja przebiegała w formie dwóch paneli dyskusyjnych, w których uczestniczyli pracownicy naukowi ISM UWr. oraz zaproszeni Goście z uniwersytetów partnerskich we Lwowie (Wydział Stosunków Międzynarodowych UWr. Lwowskiego Narodowego Uniwersytetu im. Iwana Franki), Iwano-Frankiwsku (Narodowy Uniwersytet Przykarpacki im. Wasyla Stefanyka) oraz w Mińsku (Wydział Stosunków Międzynarodowych Białoruskiego Uniwersytetu Państwowego).

Pracownicy naszego Zakładu wzięli aktywny udział w obradach drugiego panelu pt.: "Polska i Ukraina - różnice i podobieństwa w strategiach polityki zagranicznej". W charakterze panelisty wystąpił w nim dr Artur Drzewicki, zaś moderatorem był dr hab. Tomasz Dębowski. W formie wprowadzenia do dyskusji panelowej został odczytany referat prof. dr hab. Macieja Mroza nt.: "Ukraina w polskiej polityce zagranicznej".

Wśród uczestników spotkania znaleźli się również: Dziekan Wydział Nauk Społecznych UWr. - prof. dr hab. R. Wiszniowski, Dyrektor Instytutu Studiów Międzynarodowych UWr. -  prof. dr hab. Z. J. Winnicki oraz Rektor Narodowego Uniwersytetu Przykarpackiego im. Wasyla Stefanyka - prof. dr hab. Igor Cependa.

JubileuszWNSZaproszenie_mupeg9_tsw9zl.jpg