Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Wystąpienie doktora Marcina Szydzisza w prestiżowej Szkole Studiów Orientalnych i Afrykańskich w Londynie

W dniach 15-17 września 2014 r. doktor Marcin Szydzisz wziął udział w konferencji naukowej, zorganizowanej przez European Assosation for Israeli Studies. To trzecie już spotkanie naukowców z całego świata, zajmujących się problematyką Izraela, odbywało się w tym roku pod tytułem: "Conflict, Continuity, and Change: Israel in Comparative Perspective". W trakcie obrad, odbywających się w prestiżowej, londyńskiej School of Oriental and African Studies dr M. Szydzisz wystąpił z wykładem dotyczącym stosunku państwa polskiego wobec stron konfliktu izraelsko-palestyńskiego ("Evolution of the Polish Attitude towards the Parties of Palestinian-Israeli Conflict). Wykład naszego pracownika spotkał się z dużym zainteresowanie grona ekspertów, biorących udział w obradach.

Wśród uczestników konferencji znaleźli się także inni pracownicy naszego Instytutu (dr Łukasz Fijałkowski i dr Jarosław Jarząbek) oraz Wydziału (dr Joanna Dyduch).

Londyn_dr_M_Szydzisz_uwws6z.jpg