Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Wizyta delegacji naszego Instytutu na Ukrainie

Wizyta delegacji naszego Instytutu na Ukrainie

W dniach 15 – 22 maja 2012 roku z oficjalną wizytą w Kijowskim Instytucie Stosunków Międzynarodowych  przebywali pracownicy naszego Zakładu: prof. dr hab. Maciej Mróz oraz dr Artur Drzewicki. Wyjazd do Kijowa stanowił oficjalną formę wypełniania ogólnouczelnianej umowy zawartej pomiędzy Uniwersytetem Wrocławskim a Kijowskim Uniwersytetem Narodowym im. Tarasa Szewczenki. Pobyt na Ukrainie obejmował między innymi spotkania z dyrektorem Instytutu Stosunków Międzynarodowych KNU - prof. dr Walerijem Kopijką, prorektorem ds. międzynarodowych Narodowego Uniwersytetu Pedagogicznego im. M. P. Drahomanowa - prof. dr. Wołodymyrem Ławrynenko, jak również z przedstawicielami kadry naukowej obu uczelni, specjalizującymi się w problematyce międzynarodowych stosunków politycznych oraz ekonomicznych. Głównym tematem rozmów podejmowanych przez naszych pracowników w ISM KNU była kwestia dalszego rozwoju współpracy pomiędzy instytutami w obszarze dydaktyki oraz w sferze naukowo-badawczej.

W trakcie swojej wizyty na Ukrainie profesor M. Mróz oraz doktor A. Drzewicki wystąpili z cyklem wykładów poświęconych problematyce funkcjonowania służby dyplomatycznej Unii Europejskiej oraz Wspólnej Polityce Bezpieczeństwa i Obrony UE, które zostały wygłoszone przed studentami Instytutu Polityki Społecznej i Zarządzania NUP im. Drahomanowa.

Pobyt w Kijowie stał się również okazją do spotkań z dyrektorem Instytutu Polityki Zagranicznej Akademii Dyplomatycznej przy MSZ Ukrainy - prof. dr hab. H. Perepelicją oraz z przedstawicielami Administracji Prezydenta Ukrainy. W ich trakcie dyskutowano między innymi o realizacji wspólnych projektów badawczych, a także o możliwości publikowania artykułów naszych ukraińskich partnerów w periodyku naukowym "Dyplomacja i Bezpieczeństwo", który staraniem naszego Zakładu ukaże się w drugiej połowie roku.

wizyta_na_ukrainie_01_zzm5gk.jpgwizyta_na_ukrainie_03_vn8e5y.jpg