Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > VII Polsko - Białoruski Okrągły Stół

VII Polsko - Białoruski Okrągły Stół

W dniu 12 maja 2011 r. odbyło się w Instytucie Studiów Międzynarodowych UWr. posiedzenie VII Polsko – Białoruskiego Okrągłego Stołu. W tej kolejnej, cyklicznej edycji spotkań i naukowej debaty pracowników Instytutu oraz Wydziału Stosunków Międzynarodowych Białoruskiego Państwowego Uniwersytetu w Mińsku aktywny udział wzięli przedstawiciele Zakładu Polityki Zagranicznej RP. W trakcie obrad swoje wystąpienia zaprezentowali dr Anna Umińska – Woroniecka (Polska dyplomacja kulturalna – działalność Instytutów Polskich na Białorusi, Ukrainie i w Moskwie) oraz dr Mirosław Habowski (Polityka wschodnia rządu Donalda Tuska).

W spotkaniu stronę białoruską reprezentowała kadra naukowa WSM BGU: dr Heorgi Mihalkievith, dr Leonid Gajdukiewicz oraz starszy wykładowca Mikhail Batsjan. Ponadto woją obecnością spotkanie zaszczycili również: dziekan Wydziału Nauk Społecznych UWr. - prof. dr hab. Jerzy Juchnowski, dyrektor ISM UWr. - dr hab. profesor UWr. Julian Winnicki oraz Kierownik Zakładu Polityki Zagranicznej RP - prof. dr hab. Maciej Mróz.

Zaprezentowane w trakcie obrad referaty, w tym także pracowników naszego Zakładu, ukażą się w osobnej publikacji. Cykl konferencji naukowych realizowanych w ramach tzw. Polsko – Białoruskiego Okrągłego Stołu jest wynikiem umowy podpisanej w 2004 roku przez władze ISM UWr. oraz WSM BGU w Mińsku.

VIIBPOS_01JPG_bu8vbd.jpgVIIBPOS_02JPG_nb5bwz.jpg

VIIBPOS_03JPG_9wyvn6.jpgVIIBPOS_04JPG_4p4u3a.jpg