Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Udział przedstawicieli Zakładu w międzynarodowej konferencji naukowej we Lwowie

Udział przedstawicieli Zakładu w międzynarodowej konferencji naukowej we Lwowie

W dniu 23 maja 2017 r. delegacja Zakładu Polityki Zagranicznej RP wzięła udział w międzynarodowej konferencji naukowo-praktycznej pt.: Ukraina w warunkach transformacji międzynarodowego bezpieczeństwa". Głównym organizatorami spotkania we Lwowie byli: Wydział Stosunków Międzynarodowych Lwowskiego Narodowego Uniwersytetu im. Iwana Franki, Centrum Bezpieczeństwa Międzynarodowego i Partnerstwa oraz Instytut Studiów Międzynarodowych UWr. Orócz przedstawicieli Instytutu Studiów Międzynarodowych UWr., Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Rzeszowskiego, w konferencji udział wzieli liczni reprezentanci ukraińskich ośrodków naukowych i dydaktycznych z Kijowa, Lwowa, Czerniowców, Winnicy, Iwano-Frankowska, Użhorodu i Charkowa.

W skład delegacji Instytutu Studiów Międzynarodowych UWr., na czele której stał jego Dyrektor - prof. dr hab. Zdzisław J. Winnicki, weszli także pracownicy naszego Zakładu: prof. zw. dr hab. Maciej Mróz, dr Anna Umińska-Woroniecka, dr Marcin Szydzisz, dr Mirosław Habowski oraz dr Artur Drzewicki, którzy w trakcie obrad konferencji przedstawili następujące referaty:

W uroczystym otwarciu konferencji, które odbyło się w Sali Lustrzanej Gmachu Głównego Uniwersytetu Lwowskiego, udział wzięli m.in.: Rektor LNU Wołodymyr Melnyk, Konsul Generalny RP we Lwowie Rafał Wolski, Dziekan Wydziału Stosunków Międzynarodowych LNU Markijan Malski, senator Bogdan Klich, przedstawiciele władz Obwodu Lwowskiego oraz przedstawiciel Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ukrainy.

230520173_ng2mvy_p8ztms.jpg20170524conference01_ufccum.jpg

20170524conference04_p84eez.jpg20170524conference11_6mgkf9.jpg

20170524conference02_mbpndh.jpg20170524conference15_sw2uzl.jpg

Źródło: Centrum Prasowe Lwowskiego Narodowego Uniwersytetu im. Iwana Franki

W konferencji brali także udział liczni przedstawiciele ośrodków akademickich Ukrainy - z Kijowa, Lwowa, Czerniowców, Winnicy, Iwano-Frankowska, Użhorodu, Charkowa, jak również naukowcy polscy z Krakowa i Rzeszowa oraz naukowcy z Czech.

W uroczystym otwarciu konferencji, które odbyło się w Sali Lustrzanej Gmachu Głównego Uniwersytetu Lwowskiego, brali udział Rektor Wołodymyr Melnyk, Konsul Generalny RP we Lwowie Rafał Wolski, dziekan WSM Markijan Malski, senator Bogdan Klich, przedstawiciele władz Obwodu Lwowskiego oraz przedstawiciel Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ukrainy.