Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Udział dr. Artura Drzewickiego w międzynarodowej konferencji naukowej z okazji XX - lecia członkostwa Polski w NATO

W dniu 24 maja 2019 r., doktor Artur Drzewicki, reprezentujący Zakład Polityki Zagranicznej RP, wziął udział w międzynarodowej konferencji naukowej pt.: "Dwie dekady polityczno-wojskowego wymiaru członkostwa Polski w strukturach Sojuszu Północnoatlantyckiego". W jej trakcie wystąpił on z referatem nt. "Kultura Strategiczna Rzeczypospolitej Polskiej w świetle jej członkostwa w NATO. Uwarunkowania i współzależności", który został zaprezentowany w ramach panelu: "Polskie doświadczenia z tytułu przynależności do NATO".

Konferencja została zorganizowana przez Instytut Studiów Międzynarodowych UWr. w związku z jubileuszem 20-lecia członkostwa Polski w Sojuszu Północnoatlantyckim. Zasadniczym celem konferencji była wymiana poglądów na najbardziej istotne i aktualne tematy, związane z obszarami funkcjonowania Polski w NATO oraz stworzenie podstaw do identyfikacji przyszłych procesów i uwarunkowań, odnoszących się do ww. zagadnienia.

W spotkaniu udział wzięli przestawiciele ośrodków naukowych i analityczno-eksperckich z Białorusi, Grecji, Gruzji, Polski, RFN, Ukrainy, jak również repreyentanci struktur wojskowych (Sztab Generalny, Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych) i innych instytucji mundurowych (Służba Celna).

Konferencja odbyła się pod honorowym patronatem m.in. Organizacji Sojuszu Północnoatlantyckiego, Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Marszałka Województwa Dolnośląskiego i J. M. Rektora Uniwersytetu Wrocławskiego.

konferencja_ISM_v2_qq_plakat_PL_2019-05-20_12-46-39