Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Udział doktora Marcina Szydzisza w panelu dyskusyjnym nt. Obecna sytuacja chrześcijan prześladowanych na Bliskim Wschodzie

W dniu 23 marca 2015 r. doktor Marcin Szydzisz wziął udział w dyskusji panelowej nt.: "Obecna sytuacja chrześcijan prześladowanych na Bliskim Wschodzie". W spotkaniu udział wzięli także: europoseł Kazimierz M. Ujazdowski, dr Jarosław Jarząbek (Instytut Studiów Międzynarodowych UWr.) oraz dr Paweł Wróblewski (Instytutu Filozofii UWr.). Debata poświęcona była zagadnieniu lawinowo pogorszającej się sytuacji (prawnej, materialnej, demograficznej, biologicznej) ludności chrześcijańskiej na Bliskim Wschodzie, szczególnie w kontekście konfliktów zbrojnych w Syrii i w Iraku oraz rozwoju sytuacji wewnętrznej w Libanie.

Organizatorami spotkania były koła studenckie, działające w ISM UWr.: Koło Wschodnioeuropejskie Stosunków Międzynarodowych i Bliskowschodnie Studenckie Koło Naukowe.

A_r6vvf7.jpg

Foto: KWSM/BSKN