Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Udział doktora Adriana Szumskiego w XV Congresso Nazionale di Grafologia Giudiziaria w Neapolu

W dniach 21-23 listopada 2013 r. odbyła się w Neapolu międzynarodowa konferencja pt.: "XV Congresso Nazionale di Grafologia Giudiziaria", organizowana w sposób cykliczny przez Associazione Grafologi Giudiziari. Wzięło w niej udział około 50 uczestników, reprezentujących między innymi Włochy, Grecję, Polskę i Rumunię. Wśród zaproszonych gości znalazł się również pracownik naszego Zakładu - dr Adrian Szumski, który wygłosił referat nt.: "Il perito nel diritto penale polacco e nel procedimento dinanzi alla Corte Penale Internazionale" ("Biegły w polskim prawie karnym oraz w postępowaniu przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym"). W swoim wystąpieniu dr Szumski dokonał analizy porównawczej rozwiązań prawnych odnoszących się do biegłych w Polsce oraz w przepisach regulujących działanie jednego z kluczowych sądów międzynarodowych, jakim jest Międzynarodowy Trybunał Karny. Przedstawił również wnioski i postulaty dotyczące poprawy funkcjonowania instytucji biegłego. Doktor Szumski już po raz drugi reprezentował nasz Instytut i Uniwersytet Wrocławski na konferencji organizowanej w ramach powyższego cyklu.

Logo-AGraGi-e1459848225718-400x200