Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Udział delegacji Zakładu Polityki Zagranicznej RP w V. międzynarodowej konferencji naukowej pt.: Ukraina w warunkach transformacji międzynarodowego bezpieczeństwa

W dniach 15-16 maja 2019 r. delegacja Zakładu Polityki Zagranicznej RP wzięła udział w piątej edycji międzynarodowej konferencji naukowo-praktycznej pt.: Ukraina w warunkach transformacji międzynarodowego bezpieczeństwa". Głównym organizatorami spotkania we Lwowie byli: Wydział Stosunków Międzynarodowych Lwowskiego Narodowego Uniwersytetu im. Iwana Franki, Centrum Bezpieczeństwa Międzynarodowego i Partnerstwa oraz Instytut Studiów Międzynarodowych UWr. Orócz przedstawicieli Instytutu Studiów Międzynarodowych UWr., w konferencji udział wzieli liczni reprezentanci austriackich, polskich (Kraków, Lublin, Poznań, Siedlce, Warszawa), słowackich (Bratysława, Trencin) oraz ukraińskich ośrodków naukowych i dydaktycznych (Kijów, Lwów, Czerniowce, Winnica, Iwano-Frankowsk, Użhorod i Charków).

W skład delegacji Instytutu Studiów Międzynarodowych UWr., weszli także pracownicy naszego Zakładu: prof. zw. dr hab. Maciej Mróz oraz dr Artur Drzewicki, którzy w trakcie obrad konferencji przedstawili następujące referaty:

Ponadto doktor Artur Drzewicki przewodził Sekcji konferencyjnej pt.: "Bezpieczeństwo informacyjne w warunkach nowych wyzwań i zagrożeń".

W uroczystym otwarciu konferencji, które odbyło się w Sali Lustrzanej Gmachu Głównego Uniwersytetu Lwowskiego, udział wzięli m.in.: Rektor LNU Wołodymyr Melnyk, Dziekan Wydziału Stosunków Międzynarodowych LNU Markijan Malski, Dyrektor Instytutu Studiów Międzynarodowych UWr. - dr hab. prof. UWr. Krzysztof Kociubiński oraz przedstawiciele Konsulatu Generalnego RP we Lwowie, władz Obwodu Lwowskiego oraz Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ukrainy.

pracownicy-ISM-konferencja-na-Ukraine_2019-05-21_22-53-35Lwow2

Lwow1 Lwow3