Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Stopień doktora habilitowanego dla doktora Marcina Szydzisza!

Miło jest nam jest poinformować, iż w marcu 2020 r., decyzją Rady Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego, pracownik naszego Zakładu - dr Marcin Szydzisz, uzyskał stopień doktora habilitowanego. Merytoryczną podstawą realizacji postępowania habilitacyjnego był cykl publikacji pt. "Polityka zagraniczna i bezpieczeństwa Izraela", w skład którego została zaliczona monografia pt.: "Sekurytyzacja jako narzędzie polityki zagranicznej Izraela w świetle teorii regionalnych kompleksów bezpieczeństwa" oraz 19 artykułów naukowych. W ramach wspomnianego cyklu w sposób szeroki zostały zaprezentowane założenia i instrumenty realizacji polityki zagranicznej i bezpieczeństwa Izraela, z uwzględnieniem ich prawnych, religijnych, demograficznych i społecznych uwarunkowań.

Serdecznie gratulujemy!

SZYDZISZ_Sekurytyzacja