Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Seminarium „Wojsko Polskie w działaniach poza granicami państwa”

Seminarium „Wojsko Polskie w działaniach poza granicami państwa”

W dniu 9 maja 2018 r., dzięki staraniom pracowników Zakładu Polityki Zagranicznej RP, Zakładu Studiów nad Bezpieczeństwem oraz studentów zrzeszonych w Studenckim Kole Naukowe Bezpieczeństwa Narodowego, w Instytucie Studiów Międzynarodowych UWr. odbyło się seminarium pt.: "Wojsko Polskie w działaniach poza granicami państwa”. Wśród zaproszonych gości znaleźli się pracownicy Zespołu Edukacji i Tradycji Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa - chor. rez. Andrzej Korus oraz chor. rez. Mariusz Sybilski. Ze strony ISM organizatorami spotkania byli: pracownik naszego Zakładu - dr Marcin Szydzisz oraz dr Michał Piekarski, reprezentujący Zakład Studiów nad Bezpieczeństwem.

W trakcie seminarium zaprezentowano, bazując na materiałach filmowych i fotograficznych, różnorakie aspekty operacji międzynarodowych Sił Zbrojnych RP oraz funkcjonowania weteranów misji zagranicznych, zarówno wojskowych, jak i funkcjonariuszy Policji, Straży Granicznej i służb ratowniczych. Swoistą niespodzianką dla biorących udział w spotkaniu studentów była możliwość uczestniczenia w telekonferencji z dowódcą Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie, płk Grzegorzem Potrzuskim i grupą żołnierzy tego kontyngentu, biorących udział w koalicyjnej operacji "Resolute Support".

weterani1_n6tsha_lg2al7.jpgstudenciiweterani_me6e48_f87nyk.jpg

studenciiweterani2_5a8442_9y7lgc.jpg