Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Profesor Maciej Mróz przedstawicielem WNS w senackiej Komisji Etyki UWr.

Profesor Maciej Mróz przedstawicielem WNS w senackiej Komisji Etyki UWr.

Miło nam poinformować, że Uchwałą nr 2/2018 r. uczelnianej Komisji Wyborczej Kierownik Zakładu Polityki Zagranicznej RP - prof. dr hab. Maciej Mróz, został wybrany przedstawicielem Wydziału Nauk Społecznych w senackiej Komisji Etyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Uchwała weszła w życie w dniu 26 marca br.

Zakres działania senackiej Komisji Etyki obejmuje m. in.:

- ustalanie zgodności zachowań wskazanych we wnioskach kierowanych do Komisji z kodeksem wskazań etycznych;

- wyrażanie opinii w sprawach dotyczących naruszenia zasad etycznych wynikających z przyjętego kodeksu wskazań etycznych Uczelni;

- wyrażanie opinii dotyczących prowadzonych postępowań dyscyplinarnych na wniosek Komisji Dyscyplinarnej;

- przygotowywanie projektu zmian kodeksu wskazań etycznych Uniwersytetu Wrocławskiego.

Serdecznie gratulujemy!

uwr