Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Porozmawiajmy o dyplomacji - wykład J. E. Ambasadora Państwa Palestyny w Polsce - Pana Mahmouda Khalifa

Na zaproszenie Zakładu Polityki Zagranicznej RP oraz Zakładu Badań Wschodnich w dniu 16 maja 2019 r. gościł w Instytucie Studiów Międzynarodowych UWr. Jego Ekscelencja Ambasador Państwa Palestyny w Polsce - Pan Mahmoud Khalif. W czasie swojego pobytu spotkał się on ze studentami, którym przybliżył problematykę konfliktu izraelsko-palestyńskiego, określając z własnego punktu widzenia szanse na jego rozwiązanie. W trakcie wykładu określił on również wpływ aktualnych wydarzeń międzynarodowych (przede wszystkim polityki Stanów Zjednocznych) na dalszy rozwój stosunków Izraela i Palestyny oraz bliskowschodni proces pokojowy.

Wykład zainaugorował nowy cykl realizowany w ramach Instytutu Studiów Międzynarodowych UWr. przez Zakład Polityki Zagranicznej RP - Porozmawiajmy o dyplomacji. Pomysłodawcą i organizatorem spotkania z ramienia naszego Zakładu był doktor Marcin Szydzisz.

MS02MS03