Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Polsko-Ukraiński Klub Prasowy. Spotkanie z ukraińskimi dziennikarzami regionalnymi

Pracownik naszego Zakładu - dr Artur Drzewicki był moderatorem odbywającego się w Kijowie posiedzenia Polsko-Ukraińskiego Klubu Prasowego pt.: „Uczyć się od siebie: Czynnik obywatelski i samorządowy w polityce zagranicznej Polski i Ukrainy”. Główną ideą tego spotkania, które odbyło się w dniu 27 listopada 2012 r. w Kijowie, w siedzibie Narodowej Agencji Prasowej "Ukrinform", było przekazanie stronie ukraińskiej doświadczeń Polski w zakresie udziału samorządu w procesie kształtowania polskiej polityki zagranicznj oraz rozwijania regionalnych płaszczyzn współpracy międzynarodowej. Głównymi odbiorcami "Press-klubu" byli dziennikarze ukraińskich mediów regionalnych, w przeważającej większości reprezentujących prasę i telewizję wschodnich i południowo-wschodnich regionów Ukrainy.

W trakcie spotkania swoimi poglądami i praktycznymi wskazówkami z ukraińskimi odbiorcami podzielili się m.in.: prof. dr hab. Jan Waszkiewicz (pierwszy Marszałek Województwa Dolnośląskiego), Pan Piotr Roman (prezydent miasta Bolesławiec) oraz Pan Bartłomiej Ostrowski (dyrektor Wydziału Współpracy z Zagranicą i Projektów Międzynarodowych w UMWD).

Obrady Polsko-Ukraińskiego Klubu Prasowego zostały zrealizowane we współpracy z Państwowym Komitetem Radia i Telewizji Ukrainy oraz Narodową Agencją Prasową "Ukrinform" i stanowiły integralną część projektu realizowanego przez fundację Forum Polityki Wschodniej i Dolnośląską Fundację Rozwoju Regionalnego, przy finansowym wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

klub-prasowy02JPG_mgdrmz.jpgKlub-prasowy01JPG_dfcvba.jpg