Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Polsko-Białoruski Okrągły Stół w Mińsku

Polsko-Białoruski Okrągły Stół w Mińsku

W dniu 30 października 2014 r. odbyła się w Mińsku kolejna edycja Polsko-Białoruskiego "Okrągłego Stołu" pt.: "Stosunki Polsko-Białoruskie. Przeszłość i teraźniejszość". Podobnie jak w poprzednich latach, także i w tym roku podcza obrad reprezentowany był nasz Zakład. W spotkaniu uczestniczył dr hab. Tomasz Dębowski i dr Mirosław Habowski, którzy wygłosili następujące referaty (odpowiednio): "Przegląd Prawosławny (Białystok) na temat Białorusinów w Polsce 1989-2014" oraz "Debata parlamentarna w Sejmie RP o polskiej polityce wobec Białorusi w latach 1997-2005". Obrady polsko-białoruskiego "Okrągłego Stołu" odbywają się nieprzerwanie od 2004 roku, a ich organizatorami są na przemian: Instytut Studiów Międzynarodowych UWr. oraz Wydział Stosunków Międzynarodowych Białoruskiego Państwowego Uniwersytetu w Mińsku, działający we współpracy z Centrum Badań Polityki Zagranicznej i Bezpieczeństwa. Zgodnie z uzgodnieniami, kolejne spotkanie polskich i białoruskich naukowców odbędzie się we Wrocławiu w maju 2015 r.

azypoland31102014_396e63.jpgazypoland31102014_h6t7p6.jpg

Foto: Foreign Policy and Security Research Center