Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Otwarta dyskusja panelowa na temat sytuacji międzynarodowej wokół Ukrainy

Otwarta dyskusja panelowa na temat sytuacji międzynarodowej wokół Ukrainy

Na zaproszenie Koła Wschodnioeuropejskiego Stosunków Międzynarodowych i w odpowiedzi na oczekiwania studentów Instytutu Studiów Międzynarodowych UWr., w dniu 6 marca 2014 r. pracownicy naszego Zakładu wzięli udział w otwartej dyskusji panelowej na temat obecnej sytuacji międzynarodowej, będącej konsekwencją zmian systemowych zachodzących na Ukrainie oraz konfliktu rosyjsko-ukraińskiego o Krym.

W trakcie spotkania Kierownik Zakładu Polityki Zagranicznej RP - prof. dr hab. Maciej Mróz skomentował obecną sytuację na Ukrainie, określił prawnomiędzynarodowe aspekty działań rosyjskich na terytorium Krymu, jak również przedstawił główne założenia polityki władz polskich wobec wspomnianego kryzysu. Moderatorem spotkania był dr Artur Drzewicki, który nie tylko poprowadził dyskusję, koncentrującą się wokół stawianych przez niego pytań, ale również czynnie komentował obecną sytuację panującą wokół "kryzysu ukraińskiego". W panelu uczestniczył również dr Marcin Sienkiewicz, reprezentujący Zakład Studiów nad Geopolityką.

Przeprowadzona dyskusja z czynnym udziałem studentów, stanowiła formę zaznajomienia ich z najbardziej aktualnymi problemami stosunków międzynarodowych i europejskiego bezpieczeństwa. Tego rodzaju panele mają w założeniu nabrać charakteru spotkań cyklicznych.

KWSM