Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > O bezpieczeństwie polskiej przestrzeni powietrznej - wywiad dr. Jarosława Stróżyka dla radia RMF24

W dniu 19 maja 2023 r. dr. Jarosław Stróżyk udzielił wywiadu w Radiu RMF24, odpowiadając na pytania dotyczące kwestii bezpieczeństwa polskiej przestrzeni powietrznej w świetle wydarzeń związanych z brakiem reakcji polskich władz na upadek na terytorium Polski rosyjskiej rakiety manewrującej Ch-55 w grudniu 2022 r. W swoim wystąpieniu generał J. Stróżyk odniósł się do konfliktu powstałego na tym tle pomiędzy ministrem M. Błaszczakiem i generałem A. Piotrowskim, jak również przedstawił procedury NATO uruchomiane w podobnego rodzaju sytuacji, jaka miała miejsce w przestrzeni powietrznej RP.

Zapraszamy do zapoznania się z treścią wywiadu:

JS01