Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Nowe wyzwania dla Bezpieczeństwa Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej

Nowe wyzwania dla Bezpieczeństwa Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej

W dniu 17 października 2011 r. doktor Marcin Szydzisz wziął udział w konferencji międzynarodowej pt. Bezpieczeństwo narodowe i międzynarodowe w obszarze MENA (Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki). W jej trakcie wygłosił referat poświęcony kwestii wpływu tzw. rewolucji arabskich na bezpieczeństwo Izraela. Sama konferencja została zorganizowana przez Katedrę Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki Uniwersytetu Łódzkiego, Wydział Operacji Morskich Akademii Marynarki Wojennej oraz Wydział Zarządzania i Dowodzenia Akademii Obrony Narodowej. Jej ideą przewodnią było zdiagnozowanie głównych wyzwań, zagrożeń i szans stojących obecnie przed obszarem MENA, tak w kontekście globalnych zmian zachodzących w sferze międzynarodowego bezpieczeństwa, jak i ostatnich wahnięć ładu społeczno - politycznego w regionie. W obradach wziął również udział dr Jarosław Jarząbek (Zakład Badań Wschodnich).

MENA