Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Nowa monografia doktora Mirosława Habowskiego

Miło jest nam poinformować, iż ostatnich dniach ukazała się nowa monografia autorstwa pracownika naszego Zakładu - dr Mirosława Habowskiego - pt. "Funkcje kontrolna i kreacyjna Sejmu w kształtowaniu polityki zagranicznej Rzeczypospolitej Polskiej w latach 1997-2004". W swojej publikacji autor porusza problematykę wykonywania przez Sejm funkcji kontrolnej i kreacyjnej w procesie kształtowania polskiej polityki zagranicznej, w kluczowym dla III RP okresie 1997–2004. Jak zauważa dr M. Habowski, był to szczególnie ważny czas dla naszego kraju, bowiem w tych to właśnie latach – ze znaczącym udziałem Sejmu – osiągnął on dwa główne cele polityczne zarysowane po 1989 r., a mianowicie członkostwo w NATO oraz w Unii Europejskiej. Ponadto Autor bada również możliwość wpływu parlamentu (w tym także opozycji) na politykę zagraniczną realizowaną przez rząd demokratycznego państwa.
Monografia ukazała się w Wydawnictwie Uniwersytetu Warszawskiego.

Zapraszamy do lektury!

Okladka-Habowski