Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Międzynarodowa konferencja naukowa z okazji XXV-lecia Wydziału Nauk Społecznych

Międzynarodowa konferencja naukowa z okazji XXV-lecia Wydziału Nauk Społecznych

W dniu 14 czerwca 2013 r. w Instytucie Studiów Międzynarodowych UWr. odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa pt.: "Aktorzy międzynarodowi w zmieniającym się świecie". W spotkaniu, oprócz pracowników naszego Instytutu, wzięli również udział naukowcy z uczelni partnerskich: z Instytutu Stosunków Międzynarodowych Kijowskiego Narodowego Uniwersytetu im. Tarasa Szewczenki (prof. N. Jakowenko, prof. H. Perepelycia) oraz z Wydziału Stosunków Międzynarodowych Białoruskiego Uniwersytetu Państwowego w Mińsku (dr O. Maleszenkowa, dr O. Lazorkina). Aktywnymi uczestnikami obrad byli reprezentanci naszego Zakładu: prof. dr hab. M. Mróz, dr hab. T. Dębowski  ("Wpływ dialogu ekumenicznego na kwestię pojednania polsko-rosyjskiego w świetle katolicko-prawosławnego przesłania do narodów Polski i Rosji") oraz dr A. Drzewicki ("Kraje Azji Centralnej w polityce zagranicznej i bezpieczeństwa Unii Europejskiej").

Konferencja stanowiła jedną z imprez towarzyszących odbywających się w dniach 14-15 czerwca 2013 r. obchodów XXV-lecia Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego.

konferencja_XXV_wns_01JPG_pzpd79.jpgkonferencja_XXV_wns_02JPG_l7cts5.jpg

konferencja_XXV_wns_03JPG_k6prrv.jpgkonferencja_XXV_wns_04JPG_nz7g36.jpg