Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Konferencja nt. obywatelskiego i samorządowego wymiaru polskiej polityki zagranicznej

Na zaproszenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP, dr Artur Drzewicki wziął udział w konferencji na temat obywatelskiego i samorządowego wymiaru polskiej polityki zagranicznej.W spotkaniu, które odbyło się w dniu 20 kwietnia 2012 r., w siedzibie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, udział wzięli m.in. minister spraw zagranicznych RP Radosław Sikorski, podsekretarz stanu w MSZ RP Jerzy Pomianowski oraz minister administracji i cyfryzacji Michał Boni, jak również przedstawiciele władz samorządowych, ośrodków analityczno-eksperckich i uczelni wyższych.

Konferencja zainaugurowała debatę publiczną na temat polskiej polityki zagranicznej, będącą częścią projektu wspierania przez MSZ międzynarodowych inicjatyw samorządowych i obywatelskich, której głównym celem będzie wypracowanie platformy współdziałania pomiędzy ministerstwem a podmiotami aktywnymi w procesie kształtowania relacji międzynarodowych na szczeblu regionalnym, zarówno na poziomie samorządowym, jak i pozarządowym.

z16652941VLogo-MSZ