Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Konferencja ekspercka w Kijowie: podsumowanie polskiego Przewodnictwa w Grupie Wyszehradzkiej

W dniu 7 czerwca 2013 r. w Kijowie, pracownik naszego Zakładu - dr Artur Drzewicki, wziął udział w międzynarodowej konferencji naukowo-eksperckiej pt. "Grupa Wydszehradzka i eurointegracyjne postępy Ukrainy w okresie Przewodnictwa Polski w sojuszu". Spotkanie, które zostało zorganizowane przez Instytut Polityki Zagranicznej Akademii Dyplomatycznej przy MSZ Ukrainy oraz Ambasadę Rzeczypospolitej Polskiej na Ukrainie, stanowiło formę podsumowania rocznego przewodnictwa naszego kraju w Grupie Wyszehradzkiej. W trakcie posiedzenia dr Artur Drzewicki zaprezentował jego uczestnikom główne kierunki zaangażowania oraz osiągnięcia polskiego przewodnictwa w obszarze bezpieczeństwa militarnego, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii współpracy z Ukrainą, realizowanej w ramach Wspólnej Polityki Bezpieczeństwa i Obrony UE.

W konferencji udział wzięli między innymi: Nadzwyczajny i Pełnomocny Ambasador RP na Ukrainie - Henryk Litwin, Nadzwyczajny i Pełnomocny Ambasador Węgier - Mihaly Bayer, Narodowy Koordynator RP w Grupie Wyszehradzkiej - Zbigniew Krużyński, dyrektor Instytutu Polityki Zagranicznej Akademii Dyplomatycznej przy MSZ Ukrainy - prof. Hryhorij Perepelycia, były minister spraw zagranicznych Ukrainy - Wołodymyr Ohryzko, dyrektor III Departamentu Terytorialnego MSZ Ukrainy - Andrij Melnyk, były Nadzwyczajny i Pełnomocny Ambasador Ukrainy w Polsce - Dmytro Pawłyczko, zastępca dyrektora  Departamentu Europejskiej Integracji Kancelarii Gabinetu Ministrów Ukrainy - Vadym Perebyinis, przedstawiciele Ambasad Czech i Słowacji oraz ukraińskich instytucji analityczno-badawczych i uczelni wyższych.

Spotkanie odbyło się w Akademii Dyplomatycznej Ukrainy przy MSZ Ukrainy.

konferencja_ekspercka_w_kijowie_01_d3ym29.jpgkonferencja_ekspercka_w_kijowie_02_laukk4.jpg

konferencja_ekspercka_w_kijowie_03_cb2lhg.jpg