Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Dyplomacja i Bezpieczeństwo: piąty numer periodyku Zakładu Polityki Zagranicznej RP!

Miło jest nam poinformować o wydaniu piątego numeru periodyku pt. "Dyplomacja i bezpieczeństwo", który tradycyjnie stanowi wynik pracy analityczno-badawczej zespołu Zakładu Polityki Zagranicznej RP Instytutu Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Wrocławskiego oraz zaprzyjaźnionych naukowców z Europy i przedstawicieli fundacji Forum Polityki Wschodniej. Tematyka piątego numeru naszej publikacji ("Polityka zagraniczna Polski wobec państw, regionów i organizacji", pod red. M. Mroza i A. Drzewickiego), koncentruje się wokół zagadnień polityki zagranicznej i bezpieczeństwa Polski realizowanej po 2015 r. Tradycyjnie już Autorami artykułów naukowych, ekspertyz, rekomendacji oraz recenzji jest grono naukowców, ekspertów i praktyków z Polski oraz Ukrainy (prof. Gregoriy Perepelitsa). Reprezentują oni instytucje naukowo-badawcze (Instytut Stosunków Międzynarodowych Kijowskiego Narodowego Uniwersytetu im. Tarasa Szewczenki, Instytut Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Wrocławskiego) oraz analityczno-eksperckie (Forum Polityki Wschodniej, Centrum Profilaktyki Biznesu). Uwzględniając aspekt merytoryczny, poszczególne elementy pracy stanowią w warstwie analityczno-opisowej próbę zdefiniowania głównych uwarunkowań polityki zagranicznej RP realizowanej po 2015 r., a więc po przejęciu władzy przez „zjednoczoną prawicę”, w relacjach z wybranymi państwami (m. in. Rosja, RFN, Ukraina, USA), w stosunku do poszczególnych regionów (np. Europa, Bliski Wschód), organizacji międzynarodowych (Interpol) i mniej lub bardziej sformalizowanych forum współpracy (Trójmorze, Grupa Wyszehradzka), w wybranych aspektach jej aktywności.

Piąty numer pisma został wydany ze środków Instytutu Studiów Międzynarodowych UWr., przy merytorycznym i organizacyjnym wsparciu fundacji Forum Polityki Wschodniej (FPW).

Zachęcamy do lektury!

"Dyplomacja i Bezpieczeństwo" 2017/2018, nr 1(5)

Bezp-i-dyplom-5JPG_tcg7wk.jpg