Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Dyplomacja i Bezpieczeństwo: drugi numer periodyku Zakładu Polityki Zagranicznej RP!

Z radością informujemy o wydaniu drugiego numeru periodyku pt. "Dyplomacja i bezpieczeństwo", który stanowi wynik pracy analityczno-badawczej zespołu Zakładu Polityki Zagranicznej RP Instytutu Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Wrocławskiego oraz zaprzyjaźnionych naukowców z Europy i przedstawicieli fundacji Forum Polityki Wschodniej. Zgodnie z założeniem, treścią przewodnią artykułów publikowanych w naszym periodyku są zagadnienia związane z problematyką stosunków międzynarodowych oraz bezpieczeństwa, ze szczególnym uwzględnieniem polityki Rzeczypospolitej Polskiej. Głównym tematem drugiego numeru naszej publikacji, wydanego pod redakcją kierownika Zakładu - prof. dr hab. Macieja Mroza, jest członkostwo Polski w Unii Europejskiej ("Polska w Unii Europejskiej. 10 lat członkostwa"). Znakomitą okazją do przeprowadzenia tego rodzaju analizy jest przypadająca na 2014 rok 10 rocznica przystąpienia Polski do Wspólnoty.

Tym razem wśród zespołu autorskiego znaleźli się między innymi: JE Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej we Francji (2007-2014) - Pan Tomasz Orłowski, dyrektor Instytutu Ogólnoświatowej Historii Narodowej Akademii Nauk Ukrainy - prof. Andrij Kudrjaczenko, dyrektor Instytutu Polityki Zagranicznej Akademii Dyplomatycznej przy MSZ Ukrainy - prof. H. Perepelycia oraz Ks. Henryk M. Jagodziński - sekretarz nucjatury I klasy w sekcji drugiej ds. relacji z państwami Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej.

Periodyk w danym momencie wydawany jest w formule rocznej. W przyszłości mamy nadziei zwiększyć ilość jego wydań do dwóch w roku. Szczegóły na temat publikacji zawarte są w odrębnej zakładce na stronie naszego Zakładu.

Drugi numer pisma został wydany ze środków Instytutu Studiów Międzynarodowych UWr., przy merytorycznym i organizacyjnym wsparciu fundacji Forum Polityki Wschodniej (FPW).

Zachęcamy do lektury!

okladka_periodyk_ISM_1_2014_pg9td3.jpg