Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Dyplomacja i Bezpieczeństwo: czwarty numer periodyku Zakładu Polityki Zagranicznej RP!

Z radością informujemy o wydaniu czwartego numeru periodyku pt. "Dyplomacja i bezpieczeństwo", który stanowi wynik pracy analityczno-badawczej zespołu Zakładu Polityki Zagranicznej RP Instytutu Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Wrocławskiego oraz zaprzyjaźnionych naukowców z Europy i przedstawicieli fundacji Forum Polityki Wschodniej. Zgodnie z założeniem, treścią przewodnią artykułów publikowanych w naszym periodyku są zagadnienia związane z problematyką stosunków międzynarodowych oraz bezpieczeństwa, ze szczególnym uwzględnieniem polityki Rzeczypospolitej Polskiej. Głównym tematem czwartego numeru naszej publikacji ("Między wojną i dyplomacją. Polityka zagraniczna Polski w świetle wyzwań na arenie międzynarodowej"), wydanego pod redakcją kierownika Zakładu - prof. dr hab. Macieja Mroza, jest problematyka polityki zagranicznej i bezpieczeństwa Rzeczypospolitej Polskiej w nowych uwarunkowaniach wewnętrznych (wybory prezydenckie i parlamentarne w 2015 r.) oraz międzynarodowych (Brexit, kryzys migracyjny, rosyjsko-ukraiński konflikt zbrojny, terroryzm międzynarodowy, kryzys na Bliskim Wschodzie).

Tym razem wśród zespołu autorskiego znaleźli się między innymi: JE Ambasador Polski na Ukrainie  -  Jan Piekło, były szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego -  prof. dr hab. Stanisław Koziej, były wiceminister obrony narodowej i były Ambasador RP w USA - prof. dr hab.  Robert Kupiecki oraz dyrektor Instytutu Polityki Zagranicznej Akademii Dyplomatycznej przy MSZ Ukrainy - prof. H. Perepelycia.

Periodyk w danym momencie wydawany jest w formule rocznej. W przyszłości mamy nadziei zwiększyć ilość jego wydań do dwóch w roku. Szczegóły na temat publikacji zawarte są w odrębnej zakładce na stronie naszego Zakładu.

Czwarty numer pisma został wydany ze środków Instytutu Studiów Międzynarodowych UWr., przy merytorycznym i organizacyjnym wsparciu fundacji Forum Polityki Wschodniej (FPW).

Zachęcamy do lektury!

Okladka-awers-periodyk-ISM-142016_sum8l8.jpg