Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Dni Praw Człowieka w Instytucie Studiów Międzynarodowych

Dni Praw Człowieka w Instytucie Studiów Międzynarodowych

W ramach "Dni Praw Człowieka", zorganizowanych przez Koło Integracji Europejskiej (KItE) w Instytucie Studiów Międzynarodowych UWr., doktor Marcin Szydzisz wziął udział w propagowaniu i wyjaśnianiu kwestii przestrzegania tych podstawowych wartości w polityczno - społecznej sferze dzisiejszych stosunków międzynarodowych. W trakcie spotkania ze studentami i innymi mieszkańcami Wrocławia, które odbyło się w dniu 13 grudnia 2011 r., wygłosił on dwa wykłady na temat: "Prawa Człowieka na Bliskim Wschodzie" oraz "Stan wojenny - 30 lat później". Ich problematyka, między innymi w związku z faktem przypadającej na dany dzień trzydzestej rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego, jak również w kontekście niestabilnej sytuacji na obszarze objętym tzw. Rewolucją Arabską, spotkała się z dużym zainteresowaniem słuchaczy.

dni_praw_czlowieka_w_ISM_02_67yu49.jpg