Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Delegacja naszego Zakładu na konferencji w Lwowskim Narodowym Uniwersytecie im. I. Franki

W dniu 19 maja 2016 r. delegacja Zakładu Polityki Zagranicznej RP wzięła udział w międzynarodowej konferencji naukowo-praktycznej pt.: Ukraina w warunkach transformacji międzynarodowego bezpieczeństwa". Głównym organizatorami spotkania we Lwowie byli: Wydział Stosunków Międzynarodowych Lwowskiego Narodowego Uniwersytetu im. Iwana Franki, Centrum Bezpieczeństwa Międzynarodowego i Partnerstwa oraz Instytut Studiów Międzynarodowych UWr.

W skład delegacji Instytutu Studiów Międzynarodowych UWr. weszli pracownicy naszego Zakładu: prof. zw. dr hab. Maciej Mróz, dr Anna Umińska-Woroniecka oraz dr Artur Drzewicki, którzy w trakcie obrad konferencji przedstawili następujące referaty:

- Nowe wektory polityki zagranicznej Polski po zwycięstwie w wyborach parlamentarnych w październiku 2015 roku koalicji partii prawicowych pod przywództwem Prawa i Sprawiedliwości i ich konsekwencje dla relacji Polska-Ukraina (M. Mróz);

- Wyzwania i dylematy polityki bezpieczeństwa Rzeczypospolitej Polskiej w świetle rosyjsko-ukraińskiego konfliktu zbrojnego (A. Drzewicki);

- Przywództwo w polityce zagranicznej państwa na przykładzie Ukrainy okresu prezydentury Petro Poroshenko w kontekście stosunków ze Stanami Zjednoczonymi (Anna Umińska-Woroniecka).

LwowDSC_2508_4kb3bp.jpgLwow0000_l3gk26.jpg

Lwow0_7dsvpk.jpgLwowo0000_l2aa55.jpg