Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Arabski Impuls. Pracownicy naszego Instytutu o Arabskiej Wiośnie

Arabski Impuls. Pracownicy naszego Instytutu o Arabskiej Wiośnie

W dniach 5-8 listopada 2013 r., dr Marcin Szydzisz, wziął udział konferencji naukowej pt.: "Spotkania ze światem: Arabski Impuls", która odbyła się w Gdańsku w ramach 8 Festiwalu Kultur Świata "Okno na Świat". Wraz z najwybitniejszymi polskimi ekspertami w zakresie problematyki Bliskiego Wschodu, wystąpił on w panelu pod nazwą "Świat, Polska wobec przemian", w trakcie którego przeanalizował wpływ Arabskiej Wiosny na "kwestię palestyńską". Konferencja została zorganizowana przez Pomorskie Stowarzyszenie Integracji Kultur i Sztuki Jeden Świat, Nadbałtyckie Centrum Kultury, Europejskie Centrum Solidarności oraz Instytut Politologii Uniwersytetu Gdańskiego, przy wsparciu finansowym Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. W obradach wziął również udział inny pracownik naszego Instytutu - dr Jarosław Jarząbek, reprezentujący Zakład Badań Wschodnich.

W ramach swojej aktywności doktor Marcin Szydzisz przeprowadził również warsztaty dla uczniów klas III i V jednej ze szkół podstawowych w Gdańsku, podczas których przybliżył on im zasady funkcjonowania poszczególnych instytucji państwa, a także pojęcie ustroju i demokracji.

arabski_impuls_01_fycag5.jpgarabski_impuls_02_adbnku.jpg