Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Active shooter - wykład płk dypl. inż. Marka Sielskiego

Active shooter - wykład płk dypl. inż. Marka Sielskiego

W dniu 24 stycznia 2017 r., Zakład Polityki Zagranicznej RP, we współpracy z fundacją Forum Polityki Wschodniej, zorganizował wykład poświęcony zjawisku "Active shooter". Gościem spotkania był płk inż. dypl. Marek Sielski, kierownik działu obronnego UWr., były dowódca pododdziałów rozpoznania i sił specjalnych  w Siłach Zbrojnych RP oraz uczestnik misji pokojowych ONZ w Libanie oraz na Wzgórzach Golan.

Wśród tematów poruszonych podczas spotkania znalazły się między innymi takie zagdnienia, jak:

Ponadto, płk Marek Sielski, w ramach zajęć poświęconych operacjom reagowania kryzysowego, spotkał się ze studentami III roku (kierunek: Bezpieczeństwo Narodowe), którym - na przykładzie misji rozjemczych i pokojowych w Libanie oraz na Wzgórzach Golan - przybliżył specyfikę przygotowania i praktycznej realizacji misji typu peace-keeping ("utrzymanie pokoju").

IMG_4311JPG_4wdn8v.jpgIMG_4315JPG_tu845a.jpg

IMG_4321JPG_hhhgm5.jpgIMG_43061JPG_6r8798.jpg